Podcast „Pulsu Biznesu” | Zetki na rynku pracy

Podcast „Pulsu Biznesu” | Zetki na rynku pracy

POSŁUCHAJ PODCASTU

Rynek pracy ciągle się zmienia, a popularność social mediów, takich jak TikTok czy Instagram, bardzo pomaga młodym ludziom w rozwijaniu kariery zawodowej. Zanim zdecydują się podjąć pracę, sprawdzają działania i zasady, jakimi kieruje się ich przyszły pracodawca. Cenią sobie ekologię, tolerancję i zdrowie psychiczne. Lubią jasno podkreślać granicę między pracą a czasem wolnym, aby ograniczyć stres w swoim życiu.

Jednym z głównych czynników, które budzą w zetkach niepokój, są ciągle rosnące koszty życia. To one sprawiają, że szukają coraz to nowych rozwiązań lub dodatkowych aktywności, żeby móc prowadzić godne życie. Budzi to w nich dodatkowy stres, który może negatywnie wpływać na ich motywację do pracy i w przyszłości dużo szybciej skutkować wypaleniem zawodowym.

Pracownicy pokolenia Z są otwarci na nowe rozwiązania. Nie boją się zadawać pytań, na które być może nie uzyskają odpowiedzi. Są pewni siebie i swoich przekonań, co czasami może wzbudzać niechęć wśród innych pracowników. Warto podkreślić, że przedstawiciele pokolenia Z stanowią już około 30 proc. wszystkich aktywnych zawodowo pracowników.